14. 6. Roland

Zítra: Vít
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Spolky a kluby > Myslivci

Myslivecký spolek Stará Ves

     Zakládací listina je z ledna 1993, spolek byl založen z iniciativy 12 členů ještě za existence MS Dubina. Činnost Dubiny byla ukončena koncem března 1993 a sdružení bylo rozpuštěno. Z dvanácti zakládajících členů bylo sedm ze Staré Vsi, čtyři z Přestavlk, jeden z Horní Moštěnice. Nejstarším členem byl Stanislav Skácelík, kterému bylo v té době 83 let. Předsedou byl zvolen Stanislav Hejník, který byl v roce 2013 vystřídán Lubošem Skácelíkem. Současným předsedou spolku je Mgr. Jaroslav Šiška.

      Myslivecký spolek Stará Ves 25 členů a jednoho loveckého hosta. Výměra honitby je 1 372,15 ha, z toho je 1 108,05 ha polí, 233,40 ha lesa.

     Činnost spolku je bohatá po celý rok. Jestli si myslíte, že jen chodí po lese a střílí volně žijící zvířata, tak se mýlíte. Pro zvěř zajišťují krmivo – seno, řepu, oves, ječmen, kaštany, sůl, minerálie, medikovanou krmnou směs. Čistí a opravují krmné zařízení a napajedla, ochraňují zvěř při sečení pícnin a obilí. Zajišťují materiál na opravy a budování mysliveckých zařízení – boudy na krmivo, posedy, umělou noru. Uklízejí v lese i na poli sběrem odpadů. Vysazují plodonosné dřeviny v krajině. Odstřelem tlumí stavy dravé zvěře a zvířat škodících myslivosti. Dle zákona loví zvěř užitkovou, drobnou, spárkatou. Pořádají akce pro mládež i spoluobčany, soutěže loveckých psů, cvičí psy, účastní se soutěží loveckých trofejí i loveckých psů.