13. 5. Servác

Zítra: Bonifác

Úvod > Dění v obci > Aktuality

Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj v současné době připravuje pokračování dotačního programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji. V rámci tohoto dotačního programu se předpokládá, že občané kraje, resp. vlastníci rodinných, bytových domů (pokud je každý byt vytápěn samostatným zdrojem), případně i trvale obydlených rekreačních objektů na území Olomouckého kraje budou moci požádat o dotaci na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za kotel na pevná paliva spalující výhradně biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel.

V této souvislosti je na webu Olomouckého kraje zveřejněna anketa týkající se tématu kotlíkových dotací.

Veškeré informace o připravovaném dotačním programu, včetně kontaktů na pracovníky jsou k dispozici na webových stránkách Olomouckého kraje, konkrétně na www.olkraj.cz/kotlikovedotace.

Pronájem bytů v Domě seniorů Kostelec u Holešova

Obec Kostelec u Holešova nabízí k pronájmu volné byty velikosti 1 + KK v Domě seniorů, Kostelec u Holešova č. p. 285.  Byty jsou přednostně určeny pro seniory, podmínkou je zdravotní stav nevyžadující péči jiné osoby. Bližší informace je možné získat od starostky obec Kostelec u Holešova.
Kontaktní údaje:

Adresa:  Kostelec u Holešova č.p. 58, 768 43 Kostelec u Holešova

tel.         573 385 129
mob.     724 184 620
e-mail: starosta.obeckuh@volny.cz

byty.JPG

Obnova školních autobusových spojů IDSOK od 12. 4. 2021

Datum konání: 12. 4. 2021

S účinností od 12. 4. 2021 dojde k obnově spojů veřejné dopravy Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje, které byly v důsledku opatření covid-19 redukovány. Obnoveny budou především školní spoje do rozsahu před uzavřením školských zařízení.

V souvislosti s krizovými opatřeními vlády ČR žádáme cestující, aby své nákupy časových jízdních dokladů předem dobře zvážili a sledovali aktuální vývoj covidové situace. Uplatnění návratku za jízdné v papírové podobě není dle ustanovení přepravního řádu možné.

Vzhledem k tomu, že nyní dochází k intenzivní přípravě jízdních řádů a k jejich schválení dojde během čtvrtku a pátku, budou školní spoje ve vyhledávačích IDOS a CESTUJOK dostupné nejpozději v neděli dne 11. 4. 2021.