Úvodní stránka > Místní spolky > Klub důchodců

Klub důchodců

Klub důchodců ve Staré Vsi Vás zve na tyto akce.

ROK 2014

V letošním roce se členové Klubu důchodců sešli nejdříve na své výroční schůzi, a to 28. března odpoledne. Při čtení zprávy o činnosti za minulý rok pochválili výbor klubu za přípravu akcí, především zájezdu do Jeseníků do elektrárny Dlouhé Stráně. Tradičně zábavnou se opět stala tombola, v níž někteří vyhráli řadu zajímavých cen a na jiné štěstena zapomněla.

Jarní výlet za nákupy květin byl letos do tradičního místa – do Věžek. I když je výstava na menším prostoru než v minulosti, každý si našel opět zajímavé rostlinky pro zahrádku či výzdobu okna. Dobrodružstvím byla zpáteční cesta domů. Porouchaný autobus nás dovezl domů, ale za podstatně delší dobu než jsme očekávali.

V závěru června jsme se vydali za krásami Olomouckého kraje. První zastávka byla ve Šternberku. Hrad je, jako všechny pevnosti, na kopci, přístup je po příkrých schodech. Pro snadnější cestu jsme měli domluvený doprovod místní městské policie úzkými uličkami města k horní bráně do zahrady hradu.  Prohlídka hradu nás všechny zaujala, jsou zde zajímavé exponáty z Liechtenstinských sbírek v kapli, chodbě i přilehlých pokojích.

Další čas jsme věnovali prohlídce muzea s názvem Expozice času. Nahlédli jsme do vesmíru, kde začal velkým třeskem odtikávat čas, poslechli si hlasy různých zvonů, podívali se do hodinářské dílny, připomněli si výrobky místní hodinářské továrny.

Po obědě jsme zamířili do přírody. Naším cílem bylo arboretum Makču Pikču u Paseky u Olomouce. Je vybudováno na svahu na bývalé skládce, vysázeno je zde 3 200 druhů rostlin. Při výstupu cestičkami do svahu jsme vnímali nejen barevnost a rozmanitost květů, ale také jejich vůni. Někteří si koupili i sazeničky rostlin pro své zahrádky.

Ve druhém pololetí  bylo v srpnu Pohodové posezení v hostinci na Základně u kávy, zmrzlinového poháru a vína.

V říjnu jeli zájemci do Kroměříže do nově otevřené Květné zahrady. Obdivovali jsme upravené prostory dosud nepřístupných i známých míst – vodotrysky ve Pstružích rybnících, zahradní kabinety Holandské a Pomerančové zahrady, Ptáčnice, Králičí kopeček, Rotunda, bludiště. Ze střechy 244 metrů dlouhé kolonády jsme viděli květinové záhony s letničkami.

Dalším místem našeho pobytu byla výstava Floria v Kroměříži. Překvapilo nás rozšíření areálu o další výstavní plochu, které způsobilo, že snad ubylo prodejních stánků. Obdiv jistě patřil velkému pavilonu s ukázkami bonsají a také vystavovaným drobným domácím zvířatům.

V závěru roku se členové klubu sešli na Mikulášském odpoledni u tradičních zimních dobrot.

Za přípravu všech akcí patří poděkování členkám výboru, p. Šenkové, Machulové, Dittrichové, Procházkové a Valentové, za finanční příspěvek na naši činnost obecnímu úřadu.

Ing. Jaroslava Odstrčilová

21. 10. Brigita